Підвищити ефективність роботи фотоелектричних модулів (ФЕМ) покликані трекери. Це спеціальні динамічні кріпильні системи, які мають рухому конструкцію – вони автоматично змінюють кут нахилу і положення встановлених панелей у відповідності з розташуванням сонця в певний момент часу. У підсумку, генерація електрики збільшується до 45% у порівнянні зі стаціонарними конструкціями.
Перевагами трекерів для сонячних панелей є:
· міцна конструкція, що включає в себе стаціонарну основу і рухому частину;
· зміна напрямку робочої поверхні за допомогою електромеханічних приводів;
· інноваційне програмне забезпечення і простий в експлуатації блок управління;
· можливість дистанційного моніторингу, наявність навігації та сезонної корекції;
· захист від перевантажень, блискавок, атмосферних опадів та інших негативних факторів.
Зробивши вибір на користь трекерів для ФЕМ, ви отримуєте продуктивну і довговічну систему автономного енергопостачання для будь-яких цілей – приватних чи комерційних.
Види трекерів і особливості їх експлуатації
Відмінним прикладом використання системи для стеження за Сонцем можна назвати обладнання компанії «SOLAR». В залежності від конструкції, найбільш ефективними вважаються одновесные і двухвесные трекери. І ті, і інші призначені для наземного монтажу. Найпростіші – одновесные, які являють собою двухопорную конструкцію з вертикальною орієнтацією 20 сонячних модулів. Система змінює кут нахилу фотоелектричних панелей і підходить як для каркасних, так і безкаркасних модулів.
Двухвесные трекери – більш потужні і продуктивні. Вони розраховані на 12-40 ФЕМ і оснащені унікальною опорно-поворотною системою для обертання по азимуту і актуатором по зеніту. Встановлена потужність обладнання складає 12 кВт, в той час як одновесные трекери розраховані лише на 6 кВт. Звернувшись до фахівців нашої компанії, ви можете отримати докладну консультацію щодо вибору, встановлення та експлуатації трекерів.