Постійно зростаючі ціни на енергоносії змушують замислюватися про перехід на альтернативні джерела енергопостачання. І прекрасна можливість для цього – сонячні батареї в Україні! Правильний вибір виду сонячної електростанції дозволить отримати сонячну енергію і вигідно її продати - цим шансом вже скористалися багато українців. Що являє собою сонячна батарея для будинку і як вона працює? Поговоримо про це докладніше.
Види сонячних модулів для приватного будинку
Вирішивши придбати сонячну батарею, слід заздалегідь ознайомитися з її конструкцією і сучасними технологіями, які застосовуються у виробництві. По своїй суті – це модуль, у який входить деяка кількість фотоелементів, розташованих в загальному захисному корпусі з лицьовою панеллю. Розрізняють плівкові і кремнієві сонячні батареї.
В даний час, для приватного будинку частіше використовуються кремнієві фотоелементи. Їх вартість невисока, а ККД становить до 24%. Такі батареї бувають трьох видів:
- Монокристалічні – у них кожен фотоелемент має округлені краю і являє собою один кремнієвий кристал. Візуально такий сонячний модуль можна відрізнити за насичено-синього кольору. Що ж стосується ККД, то він становить близько 17,5-18,5%.
- Полікристалічні – у них кілька кристалів кремнію об'єднані в один елемент. З-за цього структура модуля неоднорідна, тому ККД подібних пристроїв дещо нижча (близько 16-17%). Однак і ціна на такі сонячні батареї нижче.
- Тонкоплівкові (на основі амфорного кремнію) – це гнучкі фотоелементи, які можуть встановлюватися на криволінійних поверхнях. Являють собою гнучку підкладку з шаром напівпровідника. За рахунок своєї конструкції займають більше місця, і не можуть похвалитися великим ККД (10,4%).
Що ж стосується плівкових сонячних батарей, то вони створюються на основі теллурий кадмію, селеніду міді-індія і полімерів. Технології безперервно розвиваються, тому покупці можуть придбати сонячні батареї, які відповідають всім технічним параметрам.
Українці найчастіше застосовують три види сонячних електростанцій. До них відносяться:
Автономна – акумулює сонячну енергію безпосередньо в батареї. Їх використовують в горах чи віддалених місцях, де складно підключити електромережу. Автономна СЕС може забезпечити населений пункт або житло електрикою.
Мережева – виробляє і скидає електроенергію в мережу за «зеленим тарифом». В її конструкції відсутні акумулятори, перетворює сонячні промені в електрику і передаючи її в мережу.
Гібридна – за принципом роботи аналогічна і містить в собі елементи перших двох станцій.
Сонячна електростанція являє собою фотоелектричні модулі, які складаються безпосередньо з фотомодуля, інвертора і комплекту комутуючих пристроїв. Основу фотомодуля становить кремній – якого в Україні цілком достатньо. У процесі роботи, фотоелектричний модуль перетворює сонячне світло в електрострум. Отриманий струм є постійним, який за допомогою інвертора змінюється в змінний і направляється в мережу.
Як відбувається живлення від сонячних панелей?
Описанные выше фотоэлементы установлены в корпусе – он полностью закрыт и изготавливается из анодированного алюминия, так как этот материал прочный, легкий и менее подвержен коррозии. При этом, лицевая панель выполняется из закаленного стекла с антибликовым покрытием, устойчивого к негативным погодным факторам, таким как снег, дождь, град и ветер. Стекло – прозрачное, поэтому фотоэлементы поглощают больше солнечных лучей. Важно правильно рассчитать мощность и профессионально осуществить монтаж солнечных батарей.
Преимущества использования
Є кілька вагомих причин, щоб купити сонячні батареї для дому:
- Невичерпні можливості для енергопостачання.
- Установка в будь-якій місцевості та кліматичних умовах.
- Безшумна робота і екологічність всіх складових.
- Тривала експлуатація – до 25 років, як мінімум.
- Можливість отримання доходу за зеленим тарифом.
Економити на енергопостачанні свого будинку допоможуть сонячні батареї в Україні, встановити які сьогодні доступно кожному бажаючому.