Сонячні батареї з'явилися на ринку не так вже й давно. Тим не менш, вони стали досить популярними на сьогоднішній день. Це в першу чергу пов'язано з тим як працює сонячна батарея, а також з чого вона складається.
Принцип роботи сонячних батарей полягає в тому, що вони здатні перетворювати сонячну енергію в електричний струм. За таке електропостачання Вам не потрібно буде платити. Пристрій складається з спеціальних фотоелементів, які різняться між собою за призначенням, розміром і напівпровідниковому матеріалу. Для забезпечення будинків електроенергією, як правило, використовують каркасні сонячні батареї з кремнієвої основою.
У чому принцип роботи таких сонячних батарей
Ефективність сонячних батарей досить велика. Це пов'язано з особливістю їх конструкції. Як правило, у всіх фотоелементах є дві пластини з кремнієвої основою, одна з яких покрита тонким шаром фосфору, а друга – з бору. В результаті реакції утворюються два середовища, в одній з яких спостерігається нестача електронів, по-друге цих частинок повно. На стику пластин виникає p-n перехід. В результаті хімічної реакції утворюється впорядкований рух частинок. Потім отримана електроенергія від сонячних батарей починає рухатися по «жилах» з міді по системі до спеціального акумулятора або ж до електричного приладу.
Видів модулів на сьогодні досить багато. Найбільш затребуваними є моделі з поликристаллическим і монокристалічним принципом роботи. Виготовляються вони з одного матеріалу, різниця полягає тільки в тому, як працює сонячна батарея того чи іншого виду. Методики їх виробництва також кардинально відрізняються один від одного. І так, давайте ж розберемося, як вони виготовляються і в чому їх особливість.
Монокристалічні пристрої виробляють за методом Чохральського. Іншими словами кремнієві злитки створюються з вихідного матеріалу. Поликристаллическое пристрій сонячної батареї виготовляється за менш витратною технології – для створення злитків використовують сплав матеріалу, який заливається в спеціальні форми, а потім нарізати на пластини. Такого роду установка сонячних батарей має досить великий експлуатаційний термін. Обидві моделі володіють рядом переваг. Полікристалічні батареї в свою чергу працюють набагато повільніше інших видів. А якщо говорити про монокристалічних варіантах, то ККД сонячних батарей такого виду буде в середньому на 10% більше, ніж в інших.
Переваги сонячних батарей
Сонячні батареї – це комплексна система, яка дозволяє забезпечити електрикою ціле підприємство за рахунок безкоштовного джерела. Крім того, ці конструкції мають і масою інших переваг, а саме:
- швидкою окупністю;
- вони являють собою екологічно чисту систему, яка жодним чином не може нашкодити життя людини;
- працюють безшумно;
- їх можна використовувати в різних цілях;
- они дают возможность экономить на коммунальных услугах;
- батареи простые в использовании и практически не нуждаются в уходе;
- обладают длительным эксплуатационным сроком – от 25 лет.
Кроме того, как показывает статистика, такого рода системы за последние несколько лет заметно снизились в цене. Но не стоит беспокоиться, что это сказалось на их качестве. Солнечные батареи – это действительно одно из самых лучших решений, которое позволит Вам хорошо сэкономить деньги в будущем, а порой и принесет своему владельцу дополнительный заработок.
Ще кілька років тому нас дивувало, як працює сонячна батарея на калькуляторі. Зараз же складно когось здивувати наявністю такого пристрою на мобільному телефоні або зовсім організованою системою з сонячних панелей на даху будинку. Технології не стоять на місці, з кожним роком вони розвиваються з неймовірною швидкістю. Майбутнє однозначно буде за сонячними батареями, адже вони дозволяють не тільки забезпечити будинок електрикою, але і при цьому заробити. Уклавши контракт з державою, вже сьогодні Ви можете продавати надлишки електроенергії іншим так званого «зеленим» тарифом.